Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
29 Ekim 2010 - 16:56

Bel ağrısı çeken kişilerin büyük kısmında ağrının nedeni bizzat omurganın kendisidir. Bunlar; omurları tutan romatizmalar, brusella, tüberküloz veya tümörler olabilir.

     Bel fıtığı, bel kayması, omurga kanalı darlığı gibi nedenler omurga kaynaklı bel ağrılarında en çok bilinen örneklerdendir. Bunlarda ağrı nedeni; omurlar arasındaki disklerin sinir köklerine baskı yapmasıdır. Bir başka ağrı nedeni, bel omurgası çevresindeki adalelerden kaynaklanan ağrılardır.
      Omurgada doğumsal anormallikler ve bacak kısalıkları daha nadir görülen bel ağrısı nedenleridir. Bel bölgesini içine alan düşme, çarpma tarzındaki her türlü travma ve duruş bozuklukları bel ağrılarına yol açabilir. Osteoporoz ( kemik erimesi) ve omurgadaki faset eklemlerindeki yıpranmalar belde ağrı yapabilecek diğer hastalıklar olarak not edilmelidir.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © belagrisi.net Tasarım : bayburt.net