Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
29 Ekim 2011 - 17:01

Bel ağrısı çeken hastaların bir kısmı ilaç ve istirahat uygulaması ile düzelmezler. Bu durumda fizik tedavi tercih edilebilir.

     Fizik tedavi uygulamalarında ilk tercih ağrı kesici nitelikte elektrik akımlarıdır. Bunun dışındaki tedavi seçenekleri yüzeyel veya derin ısıtıcı yöntemler olabilir. Akut bel ağrılarında belin çeşitli cihazlar yardımıyla çekilmesi (traksiyon) önemli yararlar sağlar.
    
Traksiyon disk içi basıncı düşürür ve omurgalar arası mesafeyi, sinir aralıklarını, faset eklemlerini ve omurilik kanalını genişletir. Omurganın hareketsiz kalmasını ve böylece iyileşmesini sağlar. 
     Traksiyon sırasında bel adalelerinde bir gerginlik ortaya çıkar. Çekimin devamıyla beraber bu gergin adaleler yorulmaya başlar. Yorulan adalede gerginlik azalmaya başlar ve ağrıya neden olan kas spazmı da böylece çözülmüş olur.
     Traksiyon tedavisi ya devamlı ya da kesikli şekilde yapılır. Omurgada çekip bırakma şeklinde kesikli olarak traksiyon uygulanması omurgalar arasında bulunan disklerin kanlanmasını artırır. Bu da diskin kendi kendini tamir etme kapasitesini aktive eder.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © belagrisi.net Tasarım : bayburt.net