Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
29 Ekim 2011 - 16:59

Akut veya kronik bel ağrısının şiddetlendiği dönemlerde yatak istirahatı ilk etapta yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sırada kişinin doğru pozisyonunu korumak ilk prensiptir.

     İstirahat sırasında; yan veya sırt üstü dizler bükük yatmak en iyi pozisyon olabilir. Zira sırt üstü pozisyonda omurgalar arasındaki diskin içindeki basınç oturma ve yatma pozisyonlarından daha düşüktür. 
    
Yatak istirahat süresi 2-10 gün olup, ortalama 7. günden itibaren yavaş yavaş hareketlenmek gerekmektedir. 4 gün geçtikten sonra her 3 saatte bir 20 dakika yürüme yapılmalıdır.
     Akut ağrı krizlerinin tekrarında, daha uzun yatak istirahatı gerekebilir. Uzun süreli yatılması halinde diskin beslenmesi bozulur. Kas kuvveti ve kemik minerallerinde azalma olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle hekimler hastalarını ilk fırsatta istirahat konumundan aktif konuma getirmek zorundadırlar.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © belagrisi.net Tasarım : bayburt.net