Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
29 Ekim 2011 - 17:05

"BEL OKULU" hastalara verilen interaktif bir eğitim programıdır. Ayrıntıları aşağıdadır.

Ders 1 : Hastalığın görülmesi sıklığı, nedenleri ve çözüm önerileri

Ders 2 : Omurganın anatomisi, fonksiyonları, omurganın hareket mekaniği, ergonomi (doğru ve estetik hareket bilimi)

Ders 3 : Günlük yaşam hareketlerindeki doğru ve yanlışlar

Ders 4 : Karın ve bel kaslarının eğitimi, egzersiz yöntemleri

Ders 5 : Önceki derslerin özetlenmesi, pratik sınav ve sertifika verilmesi


     Bel eğitim çalışmalarına katılan hastalarımıza omurgamız ve bel bölgesine ait  gerekli olan bilgilerin yanı sıra, günlük yaşam hareketleri ile ilgili tüm ayrıntılar verilmektedir. Bel bölgesinin anatomik yapısı ile ilgili detaylı bilgiler bu okula katılanların eğitim seviyesi her ne seviyede olursa olsun mutlaka öğretilmelidir.
     Ayrıca bel ağrılarından kendinizi koruyabilmeniz için doktorunuzun önerisi doğrultusunda yapabileceğiniz egzersizler bu ders programları çerçevesinde uygulamalı olarak yaptırılmaktadır. Ancak bu detaylar öğrenilir ve uygulanırsa, bel ağrılarıyla başa çıkılabileceği unutulmamalıdır. 

    

Örneğin diş hekimleri, şöförler, cerrahlar ve bilgisayar başında olanların mesleklerini icra ederlerken nasıl bir pozisyon almaları gerektiği uygulamalı olarak gösterilmektedir.
     Ev kadınları ise aynı şekilde günlük yaşamda en sık karşılaştıkları 100 hareket konusunda pratik eğitime tabi tutulmaktadırlar. Bunlar, mufakta yemek yapma, yatak düzeltme, elektrik süpürgesi kullanma, çamaşır yıkama ve asma ve ütü yapma gibi hareketlerdir.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © belagrisi.net Tasarım : bayburt.net