Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
29 Ekim 2011 - 17:07

Fazla kilolarınız var ve bunu bir türlü veremiyorsanız bir uzman doktor veya diyetisyene başvurmak gerekir. Başarıyı arttırmak için egzersizlerin de eklenmesi önerilir.

Bel ağrılarında kilo fazlalığı önemli bir risk faktörüdür. Verilen her kilonun riski azaltacağı için bu konuda uzman yardımı almaktan kaçınmamak gerekir. Üzüntü ve streslerin de bel sağlığını olumsuz yönde etkilediği unutulmamalıdır.
Bu nedenle ruh sağlığına özen gösterilmelidir. Aile, sosyal veya iş hayatındaki problemleri çözmek için gerekirse konuyla ilgili uzmanlardan yardım alınmalıdır.Ayakkabıların
bel ağrısında önemli rolleri vardır. Omurga ve eklemler üzerinde yastık etkisinden dolayı yumuşak topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Yüksek topuklu ayakkabılar giyilmemelidir. Topuk büyüdükçe, beldeki kavis arttığından dolayı bel omurları üzerine binen yüklerde artış olur.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © belagrisi.net Tasarım : bayburt.net